Амінтор. Міфологія Давньої Греції

Амінтор. Міфологія Давньої Греції

Амінтор (за грецькою міфологією) — цар міста Орменія у Фессалії (або беотійського Елеона). За Страбоном, син Ормена. Амінтор був одружений на Клеобулі і мав сина Фенікса і доньку Астідамію. Клеобула, невдоволена тим, що її чоловік тримав наложницю Фтію (за іншою версією — Клітію), вмовила Фенікса відвернути серце Фтії від Амінтора, і Фенікс провів ніч з наложницею батька. Дізнавшись про це, Амінтор засліпив Фенікса і своїм прокльоном прирік на бездітність. Фенікс хотів вбити батька, але обмежився тим, що покинув країну. За іншою версією, Фтія помилково звинуватила Фенікса, у тому, що він її збезчестив. Амінтор повірив їй і засліпив сина, проте того вилікував від сліпоти Кентавр Хірон. Руки Астідамії просив Геракл, проте дістав від Амінтора відмову. «Ти вже одружений, — сказав Амінтор, — і обдурив вже надто багато царських доньок, аби я міг тобі довірити ще одну». Ображений Геракл напав на місто і, вбивши Амінтора, заволодів Астідамією, що згодом народила йому Тлеполема (за іншою версією, матір’ю Тлеполема була Астіоха, донька царя феспротів Філанта). Амінтору належав знаменитий шолом, з якого на всі боки стирчали кабанячі ікла. Згодом цей шолом дістався Одіссею.

Міфологія Давньої ГреціїТри грації з Амуром (Джон Сингер Сарджент)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон (Альбрехт Дюрер)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Амінтор. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися