Амімона. Міфологія Давньої Греції

Амімона. Міфологія Давньої Греції

Амімона (за грецькою міфологією) — одна із п’ятдесяти доньок аргосського царя Даная. За свідченням Аполлодора, земля царя Даная Арголіда страждала від засухи, оскільки Посейдон, ображений тим, що річковий Бог Інах оголосив цю землю належною Гері, висушив у ній всі річки і струмки. Амімона із сестрами були послані батьком на пошуки джерела і з наказом вмилостивити Бога будь-яким чином. Під час пошуків Амімона, полюючи на оленя, ненавмисно розбудила сплячого Сатира, який спробував оволодіти нею. Покликаний Амімоною на допомогу Посейдон шпурнув в Сатира свій тризуб. Сатир ухилився, і тризуб, тремтячи, встромився в скелю. Посейдон лежав з Амімоною, яка була задоволена, що таким приємним чином зможе виконати батьківський наказ. Почувши її прохання, Посейдон наказав Амімоні висмикнути тризубець із скелі. Коли вона це виконала, з трьох маленьких отворів вирвалось джерело, що дало початок річці Лерна, яка не пересихає навіть у розпал літа. Пізніше Амімона народила від Посейдона сина Навплія, який став мореплавцем і заснував місто Навплій. За Гігіном, Посейдон врятував Амімону від Сатира, а згодом ударом свого тризубця вибив із скелі ключ, що називався спочатку її ім’ям, а згодом Лернейським.

Міфологія Давньої ГреціїАмур і Психея (Пітер Пауль Рубенс)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Діана (Лукас Кранах Старший)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Амімона. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися