Амазонки. Міфологія Давньої Греції

  Амазонки. Міфологія Давньої Греції

  Амазонки (за грецькою міфологією) — плем’я жінок-воїнів, що ведуть свій рід від Бога війни Ареса і Наяди Гармонії. Мешкали вони в Малій Азії або в передгір’ях Кавказу. Вважалось, що їх ім’я походить від назви звичаю випалювати у дівчат ліві груди для зручнішого володіння бойовим луком. Давні греки вірували, що ці люті красуні в певний час роки одружувалися з чоловіками з інших племен. Народжених хлопчиків вони віддавали батькам або вбивали, а дівчат виховували у войовничому дусі. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої. Тому сміливець Ахілл, грек, перемігши в сутичці їх царицю Пенфісилею, завзято спростовував чутки про любовний зв’язок з нею. Статні воячки приваблювали не лише Ахілла. У битвах із амазонками брали участь Геракл і Тесей, який викрав царицю амазонок Антіопу, одружився з нею і з її допомогою відбив вторгнення дів-воїнів до Аттики. Один з дванадцяти подвигів Геракла полягав у викраданні чарівного поясу цариці амазонок, красуні Іпполіти, що вимагало від Героя чималого самовладання. Амазономахія — битва грецьких Героїв (Беллерофонта, Геракла, Тесея, Ахілла) і амазонок. Популярний сюжет у грецькому мистецтві і в живописі в епоху бароко і класицизму.

  Міфологія Давньої ГреціїПоранена амазонка, т.зв. амазонка Скіарра
  (прибл.430 р. до н.е.)

  Міфологія Давньої ГреціїПоранена Aмазонка (Франц фон Штук, 1904)

  Міфологія Давньої ГреціїАмазонка і кентавр (Франц фон Штук)

  Міфологія Давньої ГреціїБитва амазонок (Пітер Пауль Рубенс, 1600)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Амазонки. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.

  ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

  Комментарии закрыты.