Алопа. Міфологія Давньої Греції

Алопа. Міфологія Давньої Греції

Алопа (за грецькою міфологією) — донька аркадського царя Керкіона, сина Гефеста. Прекрасну Алопу одного дня спокусив Посейдон. У таємниці від батька вона народила сина і наказала служниці віднести його на гору і там залишити. Йшов пастух і знайшов дитя, яке в цей час смоктало кобилу, і узяв його із собою в кошару. Багата одежа дитини привернула загальну увагу. Один із пастухів визвався виростити дитя, наполягаючи на тому, аби йому залишили і його багатий одяг, який він мав намір зберегти як доказ благородного походження хлопчика. Обидва пастуха стали сперечатись і вбили б один одного, якби їх не схопили і не привели до царя Керкіона. Керкіон зажадав, аби йому показали одяг хлопчика, із-за якого виникла суперечка. А коли йому принесли пелюшки, він побачив, що вони зроблені із одягу його доньки. Служниця перелякалася і зізналася у всьому. Тоді Керкіон наказав ув’язнити Алопу, а дитя знов віднесли на гору. І знов його стала годувати кобила, і знов його знайшов вже інший пастух. Знаючи про царське походження дитя, він відніс його в свою хатину і назвав Гіппофоєм. Ім’я Гіппофой стало епонімом одної із аттичних філ, де він успадковував владу в Елевзісі після вбивства Керкіона Тесеєм (Гігін; Павсаній). Коли Тесей вбив Керкіона, він посадив на аркадський трон Гіппофоя. Алопа на той час померла в ув’язненні і була похована на узбіччі дороги з Елевсіна в Мегару, неподалік від того місця, де у Керкіона був майданчик для боротьби. Проте Посейдон перетворив її тіло на джерело, що отримало назву Алопа.

Міфологія Давньої Греції

Любов Амура і Психеї (Якоб Йорданс, 1652)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Дафна (Олександр Бенуа, 1908)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

 Алопа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.

Медуза — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології вони представлялися у вигляді крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і часто із зміями на голові або тулубі.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися