Алоади. Міфологія Давньої Греції

Алоади. Міфологія Давньої Греції

Алоади (за грецькою міфологією) — два брати От і Ефіальт, сини Іфімедії і Посейдона (або онуки Посейдона — діти його сина Алоея). Славились непомірною силою і Гігантським зростом, досягнувши до дев’яти років ширини дев’яти ліктів (близько чотирьох метрів) і висоти дев’яти саженів (близько сімнадцяти метрів). Загрожували Богам накласти гору Осса на Олімп, а на Оссу — гору Пеліон і досягти так піднебесся (Гомер, «Одіссея»). Хотіли силоміць взяти в дружини Артеміду і Геру. Закували в ланцюги Ареса, протримавши його більше року в мідній бочці, так що ніхто не міг знайти примхливого Бога, аж доки його не звільнив Гермес (Гомер, «Іліада»). Були вбиті стрілами Аполлона (Гомер, «Одіссея»).
За версією Аполлодора олімпійці визнали загрозу сповна реальною і Артеміда повідомила Алоадам, що зустрінеться з ними на острові Наксос. От був у нестямі від щастя, а Ефіальт, що не отримав послання від Гери, відчайдушно йому заздрив. На острові між братами сталася сварка і в самий її розпал з’явилася Артеміда в образі білої лані. Брати схопилися за списи. Швидше за вітер Артеміда промайнула між ними, і Алоади, списи, що одночасно послали, пронизали ними один одного. (Аполлодор).
У давньому варіанті міфу, повідомлений Гігіном, лань була послана Аполлоном, щоб захистити Артеміду від посягань Алоадів. У ньому ж говориться про покарання Алоадів в Тартар (приковані клубками живих змій до колони і мучитися від криків сови). Поряд із прив’язаними Алоадамі похмуро сиділа Стікс, як пам’ять про невиконану клятву. Лише після всіх цих подій мачуха Алоадів Ерібея ризикнула повідомити Гермеса, де захований Арес. Нарешті через тринадцять місяців місяців ув’язнення Гермес звільнив напівживого Бога війни.
Алоади вважалися засновниками міст (Аскра і Гелікон в Беотії) і творцями культу Муз, яким вони дали імена: Мелета («досвідченість»), Мнема («пам’ять») і Аойда («гімн»). Вважають, що їх всього три (Павсаній). Архаїчна міфологія виступає як створювачка давніх культурних традицій, передуючих олімпійському періоду.

Міфологія Давньої ГреціїЛюбов Амура і Психеї (Якоб Йорданс, 1644)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Музи (Нікола Пуссен)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Алоади. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися