Алет. Міфологія Давньої Греції

  Алет. Міфологія Давньої Греції

  Алет («блукач») (за грецькою міфологією) — цар Мікен, син Егісфа. Після того, як Егісф спокусив дружину Агамемнона Клітеместру і захопив владу, був вбитий сином Агамемнона Орестом, влада у Мікенах перейшла до Алету. Той правив доки виправданий судом ареопагу Орест не вбив його і не повернув владу роду Атрідів. Діюче обличчя трагедії Софокла «Алет» і трагедії Лікофрона «Алет».

  Алет (за грецькою міфологією) — син Гіппота, нащадок Геракла, що народився під час перебування Гераклідів у вигнанні. Згідно Павсанію, нащадки Сізіфа Дорід і Гіанфід передали царську владу Алету. При розподілі земель Геракліди звернулись до Алета із пропозицією передати йому ці володіння. Алет захопив Коринф хитрістю, пообіцявши одружитись на донці царя Коринфа з роду Сізіфа, якщо вона відкриє йому ворота міста. Він царював близько сорока років, заснувавши династію. Розділив мешканців на вісім філ, що проживали у окремих кварталах міста. За Ефором, Алет засновник Коринфа. За Дурідом, Алет був вигнаний з Коринфа, отримав у дарунок землі і скористався цим для повернення. Алет, будучи на чолі дорянців, завоював Коринф і закінчив владицтво Сізіфідів (Павсаній). Коринфян називали «сини Алета». Його нащадок Фалій заснував Епідамн. Нікомах був автором трагедії «Алетіди».

  Алет (за грецькою міфологією) — син Ікарія і Перібеї (Перібойі), брат Пенелопи (за Аполлодором).

  Міфологія Давньої ГреціїЮпітер і Амур (Джованні Баттіста Піранезі)

  Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Дафна (Нікола Пуссен, 1625)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Алет. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

  КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.