Алкестіда. Міфологія Давньої Греції

Алкестіда. Міфологія Давньої Греції

Алкестіда (за грецькою міфологією) — донька царя Пелія, дружина Адмета. Коли її чоловік, приречений на ранню смерть, дістав можливість зберігти своє життя, якщо хто-небудь погодиться замінити його у царстві мертвих, Алкестіда погодилась зійти в Аїд. Своє рішення Алкестіда пояснює тим, що чоловік і цар, залишившись в живих, краще зуміє зберегти царство і забезпечити майбутнє її дітей. Будинок Адмета, несподівано відвідав Геракл. Не дивлячись на привітний прийом, він помітив, що всі домочадці засмучені, і дізнався про причину їх лиха. Підкарауливши у могили Алкестіди смерть, що прийшла за нею, Геракл відбиває у неї Алкестіду і повертає чоловікові. Так викладається міф в трагедії Еврипіда «Алкестіда». Відповідно до пізньої версії міфу, Богиня Персефона, зворушена силою подружнього кохання, повертає чоловікові Алкестіду ще прекраснішою, ніж вона була раніше (Платон). Основою міфу про Алкестіду був казковий мотив самопожертвування в ім’я кохання. У античному образотворчому мистецтві (фрески в Геркуланумі, вазопис, рельєфи саркофагів та ін.) були поширені два сюжети: сватання Адмета і прощання подружжя. У європейському мистецтві широко відома скульптура Родена «Смерть Алкестіди».

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Амур (Паоло Веронезе, 1575)

Міфологія Давньої ГреціїАндромеда (Пітер Пауль Рубенс, 1638)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Алкестіда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися