Акрополіс. Міфологія Давньої Греції

Акрополіс. Міфологія Давньої Греції

Акрополіс (в античні часи) — високе місто, фортеця, замок, цитадель. Кожне грецьке та римське місто у давнину мало високо розташований замок, пануючий над околицею і штучно зміцнений, який був останнім притулком під час нападу ворогів і мав, звичайно, усі найважливіші споруди і храм божеств, під захистом яких, головним чином, знаходилось місто. Подібний замок був завжди першопочатком заснування кожного міста і центральним пунктом, навколо якого поступово розвивалось менш захищене нижнє місто. Якщо у деяких містах є два Акрополіса, як, наприклад, в Мегарі і в Ореосі на Евбеї, то це вказує, що місто утворилось за допомогою об’єднання двох раніше розподілених общин. Особливо відомі наступні давні акрополіси: Аргоський, ім’я якого Ларісса вказує на його пелазгічне походження; Мессинський — верхня частина гори Ітома; Фівський, названий Кадмеєю; Коринф, або акрокоринфський, але особливо відомий за величчю і завдяки великій кількості прекрасних споруд і художніх пам’ятників Афінський Акрополіс.

Міфологія Давньої ГреціїВенера стримує Амура (Франсуа Буше, 1762)

Міфологія Давньої ГреціїПерсей і Андромеда (Пітер Пауль Рубенс, 1620—1621)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Акрополіс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися