Акарнанія. Міфологія Давньої Греції

Акарнанія. Міфологія Давньої Греції

Акарнанія (у давнину) — найзахідніша околиця північної Греції. Після появи пісень Гомера вперше вжита назва мешканців цієї країни — акарнянці. Назва йде від Героя Акарнана, сина Алкмеона, звідси походить і уявлення про їх переселення з Аргоса. Первісні мешканці цієї країни були лелегри на заході, а на сході Курети. Навіть у пізніший час акарнянці, мова яких підпала під дорійський вплив, завдяки колоністам Коринфа, далеко відстали від східних греків у культурному розвитку. Хоча у приморських містах процвітали торгівля і мореплавання, а деякі окремі міста, як Алізія, відрізнялись любов’ю до мистецтва, дійсне покликання акарнянців позначалось у їх мужності в битвах і спритності, з якою вони володіли зброєю, особливо пращею. Окремі міста Акарнанії створили союз, на чолі якого знаходився стратег разом з особливою радою (булі). Загальні збори союзу відбувались спершу в Стратосі, згодом в Левкасі, а інколи в Тіріоні. Місцевим релігійним центром був храм Аполлона на Акціумі.

Міфологія Давньої ГреціїПерсей і Андромеда
(Джованні Баттіста Піранезі)

Міфологія Давньої ГреціїПолонений Амур (Франсуа Буше, 1754)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Акарнанія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

Атлант — Титанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперид в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня природи і полювання, вважалася уособленням Місяця — це …

Богиня ранішньої зорі — це …

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв — це …