Грецький бог Аїд — Бог царства мертвих. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Аїд — Бог царства мертвих. Міфологія Давньої Греції

Аїд (Гадес, Плутон) («невидимий», «жахливий») (за грецькою міфологією) — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса і Реї, брат Зевса, Посейдона, Гери, Деметри і Гестії. При розподілі світу, після поверження батька, Зевс, забрав собі піднебісся, Посейдон — море, а Аїд — підземне царство. Землею брати домовилися правити разом. Другим ім’ям Аїда було Полідегмон («одержувач безлічі дарів»), що пов’язано із незліченними тінями померлих, що мешкають у його володіннях. Посланець Богів Гермес супроводжував душі померлих до паромника Харону, який перевозив через підземну річку Стікс лише тих, хто мав плату за переправу. Вхід до підземного царство мертвих охороняв трьохголовий пес Кербер (Цербер), і не дозволяв нікому повернутися до світу живих. Подібно до давніх єгиптян, греки вважали, що царство мертвих розташовано у надрах Землі, а вхід до нього — на крайньому заході (захід — символ вмирання), за річкою Океан, що омиває Землю. Найпопулярніший міф про Аїда пов’язаний із викраданням ним Персефони, доньки Зевса і Богині родючості Деметри. Зевс обіцяв йому свою красуню-доньку, не спитавши згоди її матері. Коли Аїд силоміць забрав наречену, Деметра від горя ледве не позбулася розуму, забула про свої обов’язки і Землю охопив голод. Суперечка Аїда і Деметри з приводу долі Персефони вирішив Зевс. Дві третини року вона зобов’язана проводити з матір’ю і одну третину — з чоловіком. Так виникло чергування пор року: літо, весна, зима та осінь. Одного дня Аїд закохався у Німфу Мінту або М’яту, яка була пов’язана з водою царства мертвих. Дізнавшись про це, Персефона у пориві ревнощів перетворила Німфу на запашну рослину.

Міфологія Давньої Греції

Міфологія Давньої ГреціїАїд викрадає Персефону.
Розпис т.зв. «гробниці Персефони» у Вергині. 
Середина IV ст. до н.е.

Грецький бог Аїд — Бог царства мертвих. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

Посейдон — володар морів. Син Кроноса (або Сатурну) і Реї, брат Зевса. Після перемоги над Титанами, при розділі панування над світом, став володарем морів. У римській міфології йому відповідає Нептун.

Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися