Аглавра (Агравла). Міфи Давньої Греції

Аглавра (Агравла). Міфи Давньої Греції

Аглавра (за грецькою міфологією) — донька афінського царя Актея, дружина Кекропа (царя, народженого аттичною землею); мати Ерісіхтона і трьох доньок — Аглаври, Герси і Пандроси.

Аглавра (за грецькою міфологією) — донька Кекропа і Аглаври, разом із сестрами отримала на зберігання від Богині Афіни скриньку із захованим там немовлям Еріхтонієм, якого народила земля Гея від сім’я Гефеста. Не дивлячись на заборону Афіни, сестри відкрили скриньку і в жаху побачили там дитя, частина тулуба якого була зміїною. У божевіллі, насланому Афіною, сестри кинулися з акрополя і загинули. За іншими даними, Аглавра з ревнощів не допустила до своєї сестри Герси, Гермеса і за це була перетворена ним на камінь. Згідно Овідію, Гермес перетворив її на кам’яну статую. В міфі про Аглавру присутні давні хтонічні і рослинні ознаки, на які вказують імена сестер (Аглавра — «світлоповітряна» або Агравла — «полеборозна»), Пандроса — «всеволога», Герса — «роса»). Аглавра і її сестри виступають як іпостасі Афіни. Інколи Афіна іменувалася Аглаврою і Пандросою. Існує ще розповідь, ніби оракул Аполлона сповістив, що тривала війна закінчиться, якщо хто-небудь добровільно принесе себе у жертву і Аглавра зважилася на це. У Афінах була священна ділянка Аглаври. Її святилище було у печері на схилі Акрополя. Нею присягалися афінські жінки.

Аглавра (за грецькою міфологією) — донька афінського царя Ерехтея і його доньки Креуси. Сюжет відомий лише з «Міфів» Гігіна.

Міфологія Давньої ГреціїАндромеда (Рембрандт)

Міфологія Давньої ГреціїАмур (Вільям Адольф Бугро, 1894)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аглавра (Агравла). Міфи Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.

Діоніс — вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами». Син Зевса і фіванської царівни Семели.

Евменіди — милостиві, доброзичливі Богині — одна із назв жіночих божеств, найбільш відомих під ім’ям Ериній, у римлян Фурії — означає гнівні, люті, Богині-месниці.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися