Агава. Міфи Давньої Греції

Агава. Міфи Давньої Греції

Агава (за давньогрецькою міфологією) — донька Кадма і Гармонії, дружина Ехіона, мати Пенфея (згідно міфологічної праці Аполлодора «Бібліотека»). Агава не вірила Семелі, що народжений Семелою Діоніс має боже походження. Еврипід розповідає, що за це Діоніс жорстоко покарав її. У пориві вакхічного безумства вона разом із сестрами пошматувала власного сина, прийнявши його за жертовну тварина. Коли фіванскі жінки, охоплені вакхічним екстазом, справляли свято на честь Діоніса на схилах гори Кіферон, Агава була серед тих, хто першими у стані несамовитості накинулись на схопленого Вакханками і прийнятого ними за левеня Пенфея, якого вони розірвали на частини. Насадивши відірвану голову сина на тирс, Агава з тріумфом повернулася до Фів і мала жахливе потрясіння, коли настало протверезіння. Сцена повернення Агави з головою Пенфея, змальована Еврипідом в трагедії «Вакханки», користувалася великою популярністю у античних глядачів.

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (Теодор ван Тульден)

Міфологія Давньої ГреціїАмури кують стріли (Едвард Коулі Берн-Джонс)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Агава. Міфи Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися