Аедона. Міфологія Давньої Греції

Аедона. Міфологія Давньої Греції

Аедона («соловій») (за грецькою міфологією) — дружина фіванського Героя Зета. Аедона заздрила своїй невістці Ніобі, дружині Амфіона (брат Зета), що мала чисельне потомство. Вона спробувала вбити старшого сина Ніоби, але помилково вбила свого власного сина Ітіла. Із жалю до неї, Боги перетворили нещасну на солов’я, на що вказує ім’я Героїні (Гомер, «Одіссея»).
Існує інша версія міфу про Аедону, що вбила сина разом із своєю сестрою Хелідоною (буквально «ластівкою»), збезчещену чоловіком Аедони. Сестри були перетворені Зевсом на ластівку і солов’я (Ліберал Антонін).

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (Теодор ван Тульден)

Міфологія Давньої ГреціїПсихея і Амур (Адольф-Вільям Бугро), 1889

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аедона. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися