Актеон. Міфологія Давньої Греції

Актеон. Міфологія Давньої Греції

Актеон (за грецькою міфологією) — син Автоної (доньки фіванського царя Кадма) і Арістея, онук Аполлона і Кірени. Один із найбільш відомих міфів про Актеона і Артеміду міститься в «Метаморфозах» Овідія. Пристрасний мисливець, вивчений цьому мистецтву Кентавром Хіроном, Актеон був перетворений Богинею Артемідою на оленя за те, що бачив її голою під час купання в Гаргафійській долині в джерелі Парфенії (варіанти: за те, що намагався зробити над нею насильство та нахвалявся своєю мисливською перевагою). Після цього по велінню Артеміди Актеон став здобиччю своїх власних собак. Овідій у своєму вигадуванні навіть перераховує по іменах майже всіх собак Актеона із зграї в тридцять п’ять псів, які впали в сказ і депресію із-за загибелі господаря. Пізніше Хірон створив статую Актеона і це втішило тварин. Вважається, що собаки Актеона, що розірвали господаря, були поміщені на небесне зведення у вигляді сузір’їв — Гончі Пси, Великий Пес і Малий Пес.
За одним із варіантів міфу, Актеон був перетворений Зевсом на оленя в покарання за те, що він сватався до Семіли.

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Актеон (Якоб Йорданс, 1640)

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Актеон (Томас Гейнсборо, 1785)

Міфологія Давньої ГреціїСмерть Актеона (Тиціан)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Актеон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися