Акрісій. Міфологія Давньої Греції

Акрісій. Міфологія Давньої Греції

Акрісій (за грецькою міфологією) — цар Аргоса, син Абанта і Аглаї, доньки аргосського царя Мантінея; онук Лінкея і Гіпермнестри, брат-близнюк Прета. Абант заповів своє царство синам, зажадавши, аби вони правили по черзі. Проте ворожнеча між Акрісієм і Претом почалася ще в материнській утробі і ще більше загострилася, коли Прет розділив ложе з Данаєю, донькою Акрісія, і насилу втік. Оскільки Акрісій відмовлявся поступитися троном, Прет прибув до двору лікійського царя Іобата і одружувався на його донці. Ставши на чолі лікійської армії, він мав намір повернути собі батьківській трон. Після кривавої битви, що не принесла успіху жодній із сторін, брати неохоче згодилися розділити царство між собою. Акрісію дістався Аргос, а Прету — Тірінф. Одружившись з Аганіппою (за іншою версією — на Еврідіці) Акрісій не мав синів, а лише доньку Данаю, що славилася неземною красою. Коли він звернувся до оракула з питанням, як залишити після себе спадкоємця по чоловічій лінії, у відповідь почув: «У тебе не буде синів, а твій онук уб’є тебе». Аби уникнути такої долі, Акрісій помістив Данаю до мідного терему, який охороняли люті пси. Проте Зевс проник туди золотим дощем, що привело до народження Персея. Акрісій не повірив, що батьком Персея був Зевс, і вирішив, що це його брат Прет відновив з Данаєю любовний зв’язок. Не насмілившись вбити власну доньку, він помістив її і онука до ящика і кинув в море. Ящик прибило до острова Серіф, де його виловив і розкрив рибак; Даная і Персей були врятовані. Одного дня юний Персей, беручи участь в змаганнях, метав диск і ненавмисно попав в голову Акрісія, що знаходився серед глядачів, вразивши його на смерть.

Акрісій (Аркесій) (за грецькою міфологією) — син Кефала і Прокріди, цар Кефалленії, батько Лаерта.

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (Паоло Веронезе, 1562)

Міфологія Давньої ГреціїПосли, відправлені Агамемноном,
щоб викликати Ахілла на бій
(Жан Огюст Домінік Енгр, 1801)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Акрісій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися