Аконтій. Міфологія Давньої Греції

Аконтій. Міфологія Давньої Греції

Аконтій (за грецькою міфологією) — чарівний хлопець з острова Кеос. Герой популярного в античності романтичного оповідання. Зустрівши під час свята Артеміди на острові Делос Кідіппу, прекрасну дівчину знатного роду з сусіднього Наксос, Аконтій закохався в неї з першого погляду. Аконтій підкинув Кідіппі яблуко, на шкірці якого був напис: «Присягаюся Артемідою, я стану дружиною Аконтія». Прочитавши напис вголос, Кідіппа таким чином дала клятвену обіцянку Богині, і тим самим зв’язала себе непорушною обітницею, оскільки все сталося в дні свята Артеміди і на території її храму. Коли батько Кідіппи, що не відав про це, намагався видати її заміж за одного із співгромадян, дівчина важко захворіла. Батьки тричі намагалися обручити її з іншими чоловіками, але всякий раз перед самим весіллям дівчина небезпечно захворювала. Батько, що зневірився, відправився за порадою в дельфійський храм. Оракул Аполлона у Дельфах повідомив батьку дівчини причину її недуги. Дізнавшись, що на його донці лежить закляття Артеміди, батьки дали згоду видати Кідіппу за Аконтія. До початку XX століття головним джерелом при викладенні міфу про Аконтія були вигадування Овідія (Героїди). Завдяки папірусовій знахідці з вигадуваннями давньогрецького поета Каллімаха «Причини» стала частково відома перша літературна обробка міфу.

Міфологія Давньої ГреціїВенера оплакує Адоніса (Нікола Пуссен, 1625)

Міфологія Давньої ГреціїПаллада (Сандро Боттічеллі, 1490)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аконтій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися