Акаст. Міфологія Давньої Греції

Акаст. Міфологія Давньої Греції

Акаст (за грецькою міфологією) — фессалійський Герой, син царя міста Іолка Пелія і Анаксібії, чоловік Астідамії, батько Астеропи, учасник Походу аргонавтів і Калідонського полювання. Після повернення аргонавтів сестри Акаста Пеліади по намові Медеї вбили батька (розчленували на шматки і зварили в казані, повіривши Медеї, що батько вийде омолодженим). Акаст став після смерті батька царем Іолка і вигнав Медею та Ясона. Коли Пелей, ненавмисно вбивши під час Калідонського полювання свого тестя, прибув в Іолк, Акаст дав йому притулок і очистив від гріха. Дружина Акаста Астідамія закохалася в Пелея і стала домагатися його, але була їм знехтувана. Тоді Астідамія обмовила Пелея, звинувативши його в тому, що він переслідує її і мав намір збезчестити. Розсерджений Акаст, не сміючи вбити гостя, запросив Пелея на полювання на гору Пеліон, де мешкали люті Кентаври. За Піндаром, полювання пройшло вдало і після бенкета Пелея зморив сон. Тоді Акаст забрав у нього чарівний меч, заховав його зброю в гнойовій купі, залишивши Пелея сплячим і беззбройним. Завдяки допомозі мудрого Кентавра Хірона Пелей врятувався і, взявши Іолк, вбив Акаста і його підступну дружину. Згідно інших джерел, вбита була лише Астідамія, Акаст же вцілів і ворожнеча між ними тривала ще довго і тільки під час Троянської війни Акаст зумів помститися Пелею.

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (Якопо Амігоні)

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (Нікола Пуссен, 1624)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Акаст. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися