Акарнан. Міфологія Давньої Греції

Акарнан. Міфологія Давньої Греції

Акарнан (за грецькою міфологією) — син Німфи Каллірої і Алкмеона, онук фіванського Героя-віщуна Амфіарая. Коли Алкмеон був віроломно вбитий у Фівах синами царя Фегея (або ним самим), Акарнан разом із братом Амфотером були ще немовлятами. Їх мати Калліроя благала Зевса, коханою якого вона стала, аби її сини виросли за одну ніч і змогли помститися за батька. Зевс охоче відгукнувся на прохання Каллірої і перетворив її синів на справжніх воїнів. Брати покарали не лише вбивць батька, але також самого царя Фегея, його дружину і усіх їх дітей. Надалі брати Акарнан і Амфотер знайшли притулок в Тегії, присвятивши дельфійському храму Аполлона намисто Гармонії, що стало причиною смерті Алкмеона і прокльонів роду Амфіарая. Історія Акарнана належить до міфів про родовий прокльон і відноситься до періоду занепаду героїчної міфології.

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (Тиціан)

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (Якопо Амігоні)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Акарнан. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися