Акамант (Акамас). Міфологія Давньої Греції

Акамант (Акамас). Міфологія Давньої Греції

Акамант (за грецькою міфологією) — син афінського царя Тесея і Федри, один із учасників Троянської війни, епонім аттичної Акамантіди. Акамант разом із Діомедом, як представники посольства, посилались до Трої вимагати повернення Єлени. Донька Пріама Лаодіка закохалася в Акаманта і народила йому сина Муніта. При взятті Трої Акамант з братом Демофонтом звільнили викрадену Діоскурамі і віддану у рабство до Єлени матір Тесея Ефру і повернули її до Афін. Акамант (за іншим варіантом, Демофонт) зійшовся у Фракії з царівною Філлідою, яка після того, як Герой покинув її, подарувала йому таємничу скриньку. Коли Акамант облаштовував колонію на Кіпрі, він відкрив цю скриньку, але побачене їм було настільки жахливо, що Акамант впав з коня, напоровся на свій меч і загинув (У Аполлодора цей міф викладений стосовно Демофонта).

Акамант (за грецькою міфологією) — вождь фракійців, які прийшли на допомогу Трої під час Троянської війни, відомий своєю хоробрістю і швидкістю бігу (Гомер).

Акамант (за грецькою міфологією) — троянський Герой, син Антенора і Теано, проводир дарданів, Герой Троянської війни. Загинув від руки Меріона або Філоктета.

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (Тиціан, 1554)

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (Тиціан)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Акамант (Акамас). Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Беллерофонт — один із головних Героїв старшого покоління, син царя Коринфа Главку (за іншими джерелами, бога Посейдона), внук Сізіфа. Первинне ім’я Беллерофонта — Гіппоной.

Гектор — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. За переказами, він вбив першого грека, що ступив на землю Трої.

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися