Абідос. Міфи Давньої Греції

Абідос. Міфи Давньої Греції

Абідос (у давнину) — місто в малоазійській Мізії, на Геллеспонті, навпроти Сестоса. Абідос, у гомерівській «Іліаді», має відношння до області Азіоса, згодом населений оракійцями, згодом був колонізований переселенцями з Мілета. Абідос відомий Гігантським мостом через Геллеспонт, збудований для переправи незчисленних полчищ персидського царя Ксеркса, героїчним опором Філіппу V Македонському і оспіваним поетами романтичним коханням Леандра до Херо. Абідосці славилися серед греків ласолюбами і пустословами.

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Актеон (Лукас Кранах Старший, 1518)

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Актеон (Зінаїда Серебрякова, 1916—1917)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Абідос. Міфи Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися