Абант. Міфи Давньої Греції

Абант. Міфи Давньої Греції

Абант (за грецькою міфологією) — цар Аргоса, син Лінкея і Гіпермнестри. Після смерті Даная він отримав в дар від батька щит Даная, що мав дивну силу — приборкувати ворогів і заколоти. Він був відомим воїном, чоловіком Аглаї, батьком близнят Прета і Акрісія, дідом Данаї і прадідом Персея. (за Аполлодором і Павсанієм).

Абант (за грецькою міфологією) — син Посейдона і німфи Аретуси, батько Халкодонта. Його ім’я стало назвою войовниче плем’я абантів на Евбеї, що брали участь у Троянській війні. Абантів в грецьких міфах представляли людьми дикого вигляду з довгим волоссям (Гомер).

Абант (за грецькою міфологією) — син віщуна Мелампода, батько Керана, дід Поліїда (Аполлодор).

Абант (за грецькою міфологією) — старший син елевсінського царя Келея і його дружини Метаніри. Коли Деметра в образі старухи відвідала будинок його батька, Абант зневажливо відізвався про неї, побачивши як Богиня жадібно випила цілий глек з ячмінним відваром. Ображена такою неповагою до старших і нешанобливістю до Богів, Деметра перетворила його на ящірку. Схожа історія в грецьких оповіданнях розповідає про Аскалаба, сина Місми.

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Актеон (Тиціан, 1559)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Абант. Міфи Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни в римській міфології — це …

Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства — це …

Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників — це …