Грецька богиня Персефона — Богиня весни, дружина Аїда. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Персефона — Богиня весни, дружина Аїда. Міфологія Давньої Греції

Персефона (за грецькою міфологією) — донька Зевса і Богині Деметри. Богиня родючості і землеробства Деметра дуже любила свою єдину доньку, красуню Персефону. Для неї вона зростила чарівні запашні квіти на лугах Еллади, дозволила бабкам і метеликам пурхати серед них, а півчим птахам наповнювати луги і гаї мелодійним співом. Юна Персефона обожнювала світлий світ дядька Геліоса — Бога Сонця і мамині зелені луги, пишні дерева, яскраві квіти і дзюркотливі струмочки, на поверхні яких грали відблиски сонця. Ні вона, ні її матір не знали, що Зевс пообіцяв її в дружини своєму похмурому братові Аїду — Богові підземного царства. Одного дня Деметра із Персефоною гуляли по зеленому лугу. Персефона пустувала із подругами, радіючи світлу і теплу, упиваючись ароматами лугових квітів. Несподівано в траві вона знайшла квітку невідомої краси, що мала дурманний запах. Це Гея на прохання Аїда виростила її, щоб привернути увагу Персефони. Як тільки дівчина торкнулася дивної квітки, розверзала земля і з’явилася золота карета, запряжена чотирма чорними кіньми. Нею правив Аїд. Він підхопив Персефону і відніс її в свій палац в підземному царстві. Вбита горем Деметра одяглася в чорний одяг і відправилася на пошуки доньки. Похмурі часи настали для всього, що живе на землі. Дерева втратили пишне листя, квіти пов’янули, злаки не дали зерна. Не родили ні поля, ні сади. Настав голод. Завмерло все життя. Роду людському загрожувала загибель. Боги, які час від часу спускалися до людей з Олімпу і піклувалися про них, стали прохати Зевса сказати Деметрі правду про Персефону. Але дізнавшись правду, мати ще більше затужила по донці. Тоді Зевс послав до Аїду Гермеса з проханням відпускати час від часу дружину на землю, аби Персефона могла бачитися з матір’ю. Аїд не посмів не послухатися Зевса. Побачивши доньку, Деметра зраділа, в очах її заблищали сльози радості. Цією вологою наповнилася земля, ніжною травою покрилися луги, і квіти розпустилися на стеблах, що поникнули. Незабаром заколосилися і хлібородні ниви. Природа прокинулася до нового життя. З тих часів по велінню Зевса, Персефона дві третини року зобов’язана проводити із матір’ю і одну третину з чоловіком. Так виникло чергування пір року. Коли Персефона знаходиться в царстві чоловіка, смуток нападає на Деметру, а на Землі зима. А коли донька повертається до матері у світ дядька Геліоса все оживає і настає весна у всій її красі. Ось чому Персефону завжди змальовують у вигляді прекрасної дівчини з букетом квітів і снопом колосів і вважають її Богинею весни, що настає, сестрою Богині царства квітів і рослин Флори. І живе вона на піднебінні як чудове сузір’я Діва.

Грецька богиня Персефона — Богиня весни, дружина Аїда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися