Фурії. Міфологія Давньої Греції

Фурії. Міфологія Давньої Греції

Фурії (за римською міфологією) — богині помсти. Римські фурії аналогічни ериніям греків, які на землі та в загробному світі мстили за злочини, здійсненні по відношенню до родичів, особливо за вбивство. Їх вважали доньками перших хтонічних божеств — Землі або Ночі. Кількість ериній не визначена. Зазвичай згадували трьох: Алекто, Тісіфона та Мегера. Давні греки уявляли собі Ериній у вигляді огидних старих з волоссям, перевитими отруйними зміями, із факелами, бичами і знаряддями тортур. Голоси Ериній схожі з ревом худоби і собачим гавкотом. Вони переслідують грішників невідступно, як зграя гончих псів і карають за злочини, непомірність, зарозумілість, жадобу, скупість, гординю.

Фурії. Міфологія Давньої ГреціїОрест, переслідуваний Фуріями
(Джон Сингер Сарджент, 1921)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Фурії. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися