Демодок. Міфологія Давньої Греції

Демодок. Міфологія Давньої Греції

Демодок (за грецькою міфологією) — сліпий співець при дворі царя феаків Алкіноя на Схерії. Музи відняли в Демодока зір, натомість наділивши його поетичним даром, за який він здобув кохання феаків. Коли Одіссей у своїх мандрах відвідав Алкіноя, Демодок на бенкеті співав про троянського дерев’яного коня, про суперечку двох великих Героїв — Одіссея і Ахілла, змусивши Одіссея закрити голову мантією, аби приховати сльози, що покотились у нього з очей. Після ігор Одіссей був у захваті від жартівливої пісні Демодока про кохання Ареса і Афродіти і, за словами Гомера, попрохав аеда заспівати про падіння Трої і знову не зміг стримати сліз. Побачивши це, Алкіной перервав співця, і Одіссею довелося признатися в тому, хто він такий. Демодок був змальований на знаменитому у давнину троні Аполлона Аміклейського. Феаки — за Гомером казкові мешканці острова Схерії, до якого бурею був занесений під час своїх мандрів Одіссей. Феаки спочатку мешкали у Гіперії, біля Кіклопів, але під тиском останніх, переселились на Схерію на чолі Посейдонова сина Навсіфоя. Тут вони заснували місто і обнесли його стіною. Коли Одіссей прибув до феаків, царем у них був син Навсіфоя Алкіной, чоловік Арети, батько Навсікаї, яка перша зустріла Одіссея на березі і по навіюванню Афіни допомогла йому дістатися до міста.

Міфологія Давньої ГреціїГеркулес вбиває Стимфаліду (Альбрехт Дюрер, 1520)

Міфологія Давньої ГреціїТри грації (Едвард Коулі Берн-Джонс)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Демодок. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися