Астідамія. Міфологія Давньої Греції

Астідамія. Міфологія Давньої Греції

Астідамія (за грецькою міфологією) — донька Амінтора і Клеобули, дружина царя Іолхів, Акаста. Астідамія закохалася в Пелея, що знайшов притулок у Акаста, і почала схиляти його забути дружбу з царем Іолка. З гнівом відкинув Пелей нечестиві пропозиції дружини свого друга, а вона в злості обмовила його перед чоловіком, звинувативши у тому, що він ніби то домагався її кохання. Астідамія збудила проти нього гнів чоловіка, звинувативши його в замаху на її честь. Акаст підступно викрав в Пелея чарівний меч і залишив його беззбройним на горі Пеліон, де мешкали люті Кентаври. Завдяки допомозі мудрого Кентавра Хірона Пелей врятувався. Він оголосив війну Акасту, переміг його і позбавив престолу. Згодом Пелей жорстоко помстився Астідамії: розрубав її надвоє і між двома половинками її тіла провів військо в захоплений їм Іолк (Аполлодор). Існує інший міф про Астідамію. Її руки просив Геракл, проте дістав від Амінтора відмову. «Ти вже одружений, — сказав Амінтор, — і обдурив вже надто багато царських доньок, аби я міг тобі довірити ще одну». Геракл напав на місто і, вбивши Амінтора, відвів з собою Астідамію, яка згодом народила йому Тлеполема. За іншою версією, матір’ю Тлеполема була Астіоха, донька царя феспротів Філанта.

Астідамія (за грецькою міфологією) — донька Ормена, коханка Іракла, вбивці її батька. Від Іракла вона мала сина Етезіппа, а від іншого шлюбу (з Піргеєм, або Главконом, або Нептуном) — Лепрея, що дав своє ім’я одному містечку в Еліді. Цей син Астідамії порадив Авгію заточити Іракла, а за своє звільнення зобов’язан був очистити стайні Авгію. За цю пораду Іракл зненавидів Лепрея, але Астідамії вдалося вмилостивити його. Син же її на цьому не заспокоївся і викликав Героя на різні змагання, з яких Іракл вийшов переможцем. Нарешті одного дня розпалений вином Лепрей викликав Іракла на єдиноборство і був їм переможений і вбитий, як непримиренний ненависник (Павсаній).

Астідамія (за грецькою міфологією) — донька Пелопа, дружина Алкея, мати Амфітріона і Анаксо.

Астідамія (за грецькою міфологією) — донька Строфія і Кидрогори, сестра Пілада.

Міфологія Давньої Греції

Даная (Тиціан)

Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Деяніри (Гвідо Рені, 1620—1621)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Астідамія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.

Геба (за грецькою міфологією) — Богиня вічної юності, уособлення розквіту людського життя, донька Зевса і Гери.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися