Аполлоній Родоський. Міфологія Давньої Греції

Аполлоній Родоський. Міфологія Давньої Греції

Аполлоній Родоський — старогрецький поет і граматик. Народився приблизно 270 року до нашої ери в Александрії (за іншими джерелами в Навкратісі). Його твір «Argonautica», написано абсолютно протилежно тому, як писали звичайно поетичні твори александрійської школи, не мав жодного успіху. Це спричинило сварку Аполонія зі своїм вчителем Каллімахом, після чого він залишив Александрію і відправився на Родос. Тут він переробив «Argonautica» і придбав собі незабаром як письменник таку славу, що родосці дарували йому громадянство. Пізніше він повернувся до Александрії і став після Ератосфена главою знаменитої бібліотеки. Його граматичні вигадування, так само як і деякі вірші, пропали, за винятком декількох уривків. Збереглася лише «Argonautica», в якій більш виявилась вченість і старанність, чим поетичний талант, хоча деяким місцям не можна відмовити в поетичній красі. Римляни дуже високо цінували цей твір. Публій Теренцій Варрон перевів його. Вергілій, а особливо Валерій Флакк наслідували йому.

Міфологія Давньої ГреціїАмур і Психея (Джошуа Рейнольдс, 1789)

Міфологія Давньої ГреціїMeркурий убиває Аргоса (Якоб Йорданс, 1650)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аполлоній Родоський. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися