Антонін Ліберал. Міфологія Давньої Греції

Антонін Ліберал. Міфологія Давньої Греції

Антонін Ліберал — старогрецький граматик, що жив приблизно у II столітті нашої ери. Антонін Ліберал, будучи вільновідпущеним імператора Антоніна Пія, склав до смаку своєму часу, збірку нечуваних розповідей під заголовком «Метаморфози» (Metamorphoseon Synagoge — «збори перетворень»). Більшу частину з них мали своїм предметом міфічні перетворення. Літературний жанр міфів, в яких чоловіки і жінки, Герої і Німфи перетворювалися на зірки, рослини, тварин, джерела, скелі або гори, був широко поширений і популярний у класичному світі. Витонченішими аналогами твору Ліберала є знамениті «Метаморфози» Овідія і Луція Апулія. Ця ж збірка оповідань про міфи набуває особливої ціни внаслідок того, що джерела, з яких Антонін Ліберал мав свої відомості, вказуються їм тут же на полях рукопису. У 1437 році рукопис Ліберала «Метаморфози» виявився в домініканському жіночому монастирі в Базелі, а в 1553 році рукопис був переданий Палатінській бібліотеці. «Метаморфози» були вперше видані Ксіландером в 1568 в Базелі, згодом перевидані Вергейком в Лейдені в 1774 році.

Міфологія Давньої ГреціїАмур робить Лук (Пітер Пауль Рубенс, 1614)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Діана (Джованні Доменіко Тьєполо, 1757)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Антонін Ліберал. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися