Антіф. Міфологія Давньої Греції

Антіф. Міфологія Давньої Греції

Антіф (за грецькою міфологією) — син Фессала, онук Геракла, разом з братом Фідіппом царював на Косі. Брав участь в Троянській війні. За Гігіном, Антіф проти Трої виставив 30 кораблів. При поверненні з-під Трої попав у бурю і доплив до Міманта. Разом з Тлеполемом брав участь в посольстві до Телефа. За Аполлодором, після руйнування Трої прибув до пеласгів, захопив їх країну і назвав її на честь батька Фессалією.

Антіф (за грецькою міфологією) — син Єгиптія з Ітаки, друг Одіссея, брат жениха Пенелопи Еврінома. Гомер говорить, що Антіф був останнім із супутників Одіссея, якого з’їв одноокий Кіклоп Поліфем. Про це прямо говориться в «Одіссеї».

Антіф (за грецькою міфологією) — син Пріама і Гекуби. На Іді разом з братом Ісом захоплен у полон Ахіллом. Пізніше виданий за викуп. Після Агамемнон зловив Антіфа і Іса, що їхали в одній колісниці і вбив братів, оволодівши їх багатою зброєю (за Гігіном і Гомером).

Міфологія Давньої ГреціїВенера сварить Амура, який навчається
(Джошуа Рейнольдс)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Гіацинт (Аннібале Карраччи)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Антіф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися