Антенор. Міфологія Давньої Греції

Антенор. Міфологія Давньої Греції

Антенор (за грецькою міфологією) — один із троянських старійшин, радник Пріама. Перед початком Троянської війни Антенор приймав у себе в будинку Одіссея і Менелая, які прибули як посли для переговорів про повернення Єлени (Гомер, «Іліада»). За однією із версій, троянці не лише відкинули пропозиції Одіссея і Менелая, але й намагалася їх вбити і лише втручання Антенора врятувало ахейських вождів (Аполлодор).
Після поразки Паріса в поєдинку з Менелаєм Антенор наполягав на народному зібранні Трої з видачі Єлени (Гомер, «Іліада»), оскільки інакше була б порушена клятва, дана Пріамом і Агамемноном у присутності троянського і ахейського військ. Вдячні Антенору ахейці під час захоплення Трої залишили у недоторканості його будинок, а двом його синам — Главку і Гелікаону, Одіссей і Менелай зберегли життя (Павсаній).
Згідно грецьких джерел VI—V століть до нашої ери, Антенор, покинувши землю Троади, заснував колонію в північній Італії (Вергілій, «Енеїда»). Ця версія, ймовірно, пов’язана з ототожненням племен італійських венетів з пафлагонским плем’ям енетів, союзників Трої.

Міфологія Давньої ГреціїАмур видуває мильні бульбашки
(Рембрандт, 1634)

Міфологія Давньої ГреціїМузи залишають їх батька Аполлона,
щоб вийти у світло Світу
(Гюстав Моро, 1868)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Антенор. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися