Амфілох. Міфологія Давньої Греції

Амфілох. Міфологія Давньої Греції

Амфілох (за грецькою міфологією) — син Амфіарая і Еріфіли, брат Алкмеона, учасник походу епігонів проти Фів. За деякими джерелами, він сприяв своєму братові Алкмеону у вбивстві Еріфіли (Аполлодор). Успадкував від батька дар пророцтва, як один із претендентів на руку Єлени, Амфілох прибув під Трою в кінці війни і разом з Калхантом заснував ряд оракулів на узбережжі Малої Азії. Після закінчення Троянської війни Амфілох переселився в Етолію, де заснував місто, назване їм Аргосом. Деякі джерела приписують це іншому Амфілоху, синові Алкмеона і племінникові Амфілоха. Амфілох Молодший разом із віщуном Мопсом заснував також місто Малл в Кілікії, після чого повернувся в Акарнанію. Через деякий час Амфілох знов прибув в Малл, сподіваючись розділити там владу з Мопсом, проте дістав відмову. Суперечка переросла в поєдинок, в якому обидва загинули. Після смерті їх загальний оракул користувався великою популярністю за правдивість передбачень (Аполлодор; Страбон).

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Амур (Лоренцо Лотто, 1525)

Міфологія Давньої ГреціїБатько Психеї жертвує на храм Аполлона (Клод Лоррен)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Амфілох. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися