Амфіктіон. Міфологія Давньої Греції

Амфіктіон. Міфологія Давньої Греції

Амфіктіон (за грецькою міфологією) — другий син Девкаліонa (побудував ковчег під час потопу) і Пірри, чоловік доньки царя Аттики Краная. Брат Елліна — предка всіх греків. Спочатку Амфіктіон царював у Фермопілах, а згодом повалив свого тестя і протягом дванадцяти років правив Афінами, присвятивши це місто (до цього воно називалося Краная) Богині Афіні, давши йому її ім’я (Аполлодор). Згідно давньогрецьких легенд, в правління Амфіктіона Афіни відвідав Діоніс і деякий час гостив у його будинку. Амфіктіон був епонімом амфіктіоній, що пояснюється його походженням з Фермопіл — одного з двох центрів прадавньої дельфійсько-фермопільської або дельфійської амфіктіонії. Амфіктіон запанував у Фермопілах, встановив процедуру жертвопринесення у 1520-х роках до нашої ери. Поклав початок зборам еллінських племен у Дельфах: до них входили іонійці, долопи, дорійці, локри, магнети, малі, фокійці, фтіотійці, фессалійці, еніани. Амфіктіон першим з еллінів став розбавляти вино водою. Був сучасником царя Аргоса Сфенела. Згодом Амфіктіон був вигнаний Еріхтонієм (Павсаній).

Міфологія Давньої ГреціїВенера, Адоніс і Амур (Аннібале Карраччи, 1590)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон вінчає поета (Тінторетто)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Амфіктіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися