Амалфея. Міфологія Давньої Греції

Амалфея. Міфологія Давньої Греції

Амалфея (Амалтея) (за грецькою міфологією) — Німфа, за іншою версією, коза, що вигодувала своїм молоком немовля Зевса на Криті, в печері гори Іда (Гігін; Овідій), де його заховала мати Рея, рятуючи від Кроноса. Слуги Реї — Курети і Корибанти брязканням зброї і щитів заглушали плач дитини, бавлячи його на прохання Амалфеї своїми танцями (Каллімах). Випадково зламаний ріг кози Зевс зробив рогом добробуту, а її возніс на піднебесся (зірка Капела в сузір’ї Візничого). У печері Криту Амалфея була захована за те, що злякала колись Титанів (Ератосфен). Шкура Амалфєї слугувала Зевсові щитом-егідою у боротьбі з Титанами (звідси Зевс-Егіох (Діодор)). Ріг достатку був символом Богині світу Ейрени і Бога багатства Плутоса. У міфі про Амалфеєю відбилися древні зооморфні і тератоморфні ознаки грецької міфології.У післяантичну епоху міф про Амалфею знаходив втілення головним чином у образотворчому мистецтві (Джуліо Романо, Сальваторе Роза, Якоб Йорданс, Нікола Пуссен та ін.). Серед творів пластики — «Немовля Юпітер, фавн і коза Амалфея» Лоренцо Берніні.

Міфологія Давньої ГреціїАмур-переможець (Караваджо, 1602)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і музи на Парнасі
(Ганс Гольбейн Младший, 1533)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Амалфея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися