Алектріон. Міфологія Давньої Греції

  Алектріон. Міфологія Давньої Греції

  Алектріон («півень») (за грецькою міфологією) — хлопець, що слугував Богові війни Аресу. У його обов’язок входило чергування на варті, коли Арес призначав побачення з Афродітою, дружиною Гефеста. В одне із таких чергувань Алектріон заснув, і Геліос, Бог сонця, зобов’язаний все бачити, виставив закоханих на огляд усім, у тому числі і Гефесту. Бог-коваль Гефест зловив Ареса і Афродіту золотою сіттю і виставив їх на ганьбу перед усіма Богами. Коли закохані були звільнені від сітки, розгніваний Арес перетворив Алектріона на півня.

  Міфологія Давньої ГреціїАмур і німфи (Якоб Йорданс)

  Міфологія Давньої ГреціїЮпітер і Антіопа (Аннібале Карраччи)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Алектріон. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

  Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

  Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.