Алкмена. Міфологія Давньої Греції

Алкмена. Міфологія Давньої Греції

Алкмена (за грецькою міфологією) — донька Електріона, дружина тиринфського царя Амфітріона, що вирізнялася винятковою красою. За ненавмисне вбивство свого тестя Амфітріон разом із Алкменою був вигнан з Мікен і оселився у Фівах (Аполлодор). Там він, виконуючи доручення фіванського царя, зробив багато подвигів, б’ючись із племенами телебоїв. За відсутності чоловіка, притягнутий красою Алкмени, Зевс з’явився до неї. Поки тривала їх шлюбна ніч, сонце три доби не підіймалося над землею. Незабаром у Алкмени одночасно народилися сини — Іфікл від чоловіка і Геракл від Зевса. У битві з племенами мініїв загинув Амфітріон, а Алкмена, залишившись вдовою, керувала в Тірінфі. Після смерті Геракла Алкмену переслідував Еврісфей, і вона вкрилася у афінян, які відбили напад Еврісфея і взяли його у полон. Алкмена наполягла на страті Еврісфея (трагедія Еврипіда «Геракліди»). Перенесена після смерті на Острови блаженних Алкмена одружилась з Радаманфом (Ліберал із посиланням на Ферекида). Культ Алкмени існував у Фівах, Аттиці та інших місцях Греції. Як родоначальниця Гераклідів Алкмену часто оспівували поети античності.

Міфологія Давньої ГреціїНімфа і Амур (Ніколаос Гізіс, 1897)

Міфологія Давньої ГреціїЮпітер і Антіопа (Антоніс ван Дейк)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Алкмена. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися