Алкіоней. Міфологія Давньої Греції

Алкіоней. Міфологія Давньої Греції

Алкіоней (за грецькою міфологією) — один із ста п’ятдесяти Гігантів, син Геї і Урану, батько Алкіонід. Алкіоней двічі викрадав священне стадо биків Геліоса, за що отримав ім’я Волопас (Аполлодор; Піндар). Потужність Алкіонея була настількі могутньою, що шпурнувши скелю у військо, що йшло за Гераклом (що гнав стадо Геріона), він зкрушив відразу дванадцять колісниць і вбив двічі дванадцять воїнів. За Аполлодором, Алкіонея здолав Геракл (Піндар) в битві олімпійців з Гігантами (Гігантомахії) на Флегрейських полях на півострові Паллена. Спочатку Геракл намагався застрелити Алкіонея з лука, але той залишався невразливим, оскільки бився на рідній землі. Тоді за порадою Афіни, Геракл витіснив Алкіонея з рідної землі півострова Паллени, звалив його на плечі і переніс в Беотію, де і вбив дубиною (Аполлодор). Гіганти, за Гомером, дикі, велетенські і родинні Богам істоти. Їх цар Еврімедон (або Еврімедонт) та весь його народ був вбитий Богами за безчестя. У Гесіода, Гіганти є божествами, синами Геї (Землі), яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану (Піднебесся). Про їх боротьбу із Зевсом та іншими олімпійцями повідомляють лише пізніші автори. Гея — за міфічним сказанням, — розгнівана заточенням Титанів в Тартар, народила величезних чудовиськ з тілом людини до поясу, із драконовими хвостами замість ніг. З Флегрійських полів, які звичайно є у вулканічних країнах (на крайньому Заході, в Кампанії, Аркадії, Фессалії та ін.), прийнялися Гіганти вражати Олімп уламками скель і стволами дерев, що горіли. Зайнялась жахлива битва, у якій Боги, завдяки допомозі Циклопів, Сторуких велетнів і Геракла, отримали перемогу і перебили Гігантів. Деякі із них схоронені під вулканічними островами (наприклад, Енкелад — під Сицилією, Полібот — під Косому). Мистецтво змальовувало Гігантів то у вигляді Героїв-велетнів, то у вигляді змієногих істот, що метають скелі. З дуже раннього часу Гігантів стали змішувати з Титанами, а пізніше з іншими велетенськими чудовиськами (Тифоном, Алоадамі і Сторукими).

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Амур (Ганс Гольбейн Младший)

Міфологія Давньої ГреціїЮпітер і Антіопа (Антоніо Корреджо, 1524—1525)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Алкіоней. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися