Алкафой. Міфологія Давньої Греції

Алкафой. Міфологія Давньої Греції

Алкафой (за грецькою міфологією) — син царя Пелопа і Гіпподамії Елідської, чоловік Евехми, брат Атрея і Фієста, батько Ісхепола, Калліпола, Автомедуси і Перібеї. Павсаній згадує, що після вбивства його звідного брата Хрісіппа він був вигнан із Мікен. Коли Кіферонский лев розтерзав Евіппа, сина мегарського царя Мегарея, той обіцяв видати свою доньку за того, хто вб’є звіра. Виконавши цю умову, Алкафой отримав у дружини Евехму, доньку Мегарея, і став царем Мегари. Згідно Павсанію, його старший син Ісхепол загинув під час Калідонського полювання, а молодший, Калліпол, першим отримавши цю звістку, втік до батька у храм в той момент, коли Алкафой приносив жертву Аполлону. Вважаючи це жертвоприношення недоречним, Калліпол скинув з вівтаря дрова, що горіли, не встигнувши повідомити батька про лихо. Обурений такою образливою для Богів поведінкою сина Алкафой замахнувся на нього поліном і вбив Калліпола.

Алкафой (за грецькою міфологією) — син Портаона і Евріти, брат Ойнея, сином якого був Мелеагр. Загинув від руки свого племінника Тідея, сина Ойнея (за Аполлодором).

Міфологія Давньої ГреціїВенера втішає Амура (Франсуа Буше)

Міфологія Давньої ГреціїПерсей звільняє Андромеду (Пітер Пауль Рубенс, 1622)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Алкафой. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися