Ахерон. Міфологія Давньої Греції

Ахерон. Міфологія Давньої Греції

Ахерон (за грецькою міфологією) — Бог однойменної річки в підземному царстві Аїда. Вергілій оповідає, що через Ахерон Харон перевозить душі померлих. Від союзу Ахерона з Горгірою, Німфою Авернського озера, народився Аскалаф.

Ахерон (у давнину) — давня назва річки в епірській області Феспротії, що тече у своїй верхній течії суворою, дикою і гористою місцевістю, а згодом проходить через вузьку і похмуру ущелину, завдовжки більше п’яти кілометрів, в рівнину Епіра, або Кіхіра і зникає в озері-болоті Ахеросія, води якого стікають в Елейську гавань. Пустинний і жахливий вигляд потоку, що тіче між тісними як стіни скелями і часто втрачається в темних безоднях, у зв’язку із страшною глибиною і шкідливими випарами Ахеросійського озера, був причиною як народного вірування греків, що тут знаходиться вхід до пекла, так і того, що поблизу озера з давніх часів знаходився оракул. Також і в деяких інших країнах цим ім’ям називали озера, вигляд яких породжував подібні вистави, а саме в Аркадії і Кампанії. Крім того ім’я Ахерона і припливу його Коціта носили дві річки у підземному царстві. У греків і римлян слова — Ахерон і ахеросійський вживали взагалі для позначення глибини і жахів пекла.

Міфологія Давньої ГреціїВесілля Амура і Психеї (Франсуа Буше, 1744)

Міфологія Давньої ГреціїПерсей і Андромеда
(Гюстав Моро, 1867—1869)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Ахерон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Марс — в римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірін.

Меркурій — в римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї.

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися