Агенор. Міфи Давньої Греції

Агенор. Міфи Давньої Греції

Агенор (за грецькою міфологією) — цар Ханаана (Тіру і Сідона, міст Фінікії), син Посейдона і Німфи Лівії, брат-близнюк Бела. Агенор одружився на Телефассі, що народила йому Кадма, Фенікса, Кіліка, єдину доньку Європу і, як вважають деякі, Фасоса і Фінея. Коли Зевс викрав доньку Агенора Європу, батько послав на її пошуки синів, заборонивши їм повертатися додому, доки вони не знайдуть сестру. Сини Агенора, побачивши марність пошуків, поступово осіли у незнайомих місцях, які отримали від їх імен свої назви: Фінікія — від Фенікса, Кілікія — від Кіліка, заснована фортеця Кадмом в Беотії — Кадмея. Деякі античні автори відносили до синів Агенора також Тасоса (за іншими джерелами він його брат), топоніма одноіменного острова в північній частині Егейського моря. В основі міфу про синів Агенора лежать місцеві оповіді, що відобразили спогади про давні зв’язки острівної і материкової Греції з Фінікією.

Агенор (за грецькою міфологією) — один із синів Форонея, першого царя Пелопоннесу, і його дружини Німфи Кердо, брат Іаса, Кара і Пеласга.

Агенор (за грецькою міфологією) — син троянського старійшини Антенора, учасник Троянської війни, що вбив правлячих абантів Елефенора. Кажуть, що одного дня Агенор кинув виклик великому Ахіллові і залишився в живих лише завдяки Аполлону.

Міфологія Давньої ГреціїПерсей звільняє Андромеду
(Теодор ван Тульден)

Міфологія Давньої ГреціїАмур на морському чудовиську
(Вільям Адольф Бугро, 1857)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Агенор. Міфи Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися