Аеропа. Міфологія Давньої Греції

Аеропа. Міфологія Давньої Греції

Аеропа (за грецькою міфологією) — онука царя Криту Міноса. Батько Аеропи Катрей віддав її мореплавцю Навплію, що відвідав Крит, з проханням втопити Аеропу в морі або продати в рабство на чужину (він поступив так тому, що застав Аеропу в обіймах раба або тому, що Катрею була передбачена загибель від руки одного з його дітей). Проте Навплій пошкодував Аеропу і віддав її в дружини Атрею, якому вона народила Агамемнона і Менелая. Проте Аеропа змінила своєму чоловіку з його братом Фієстом, за що розгніваний Атрей звелів кинути її в море (Aполлодор).

Аеропа (за грецькою міфологією) — донька Кефея. Кохана Ареса. Народивши сина від Ареса, Аеропа померла, але дитя припало до грудей матері, і тоді Арес зробив так, щоб з її сосків текло молоко. Хлопчика назвали на честь матері Аеропом, а Аресу спорудили храм, звеличаючи його як Рясний.

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Адоніс (П’єр Поль Прюдон, 1800)

Міфологія Давньої ГреціїАмур (Ханс Бальдунг)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аеропа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися