Адмет. Міфологія Давньої Греції

Адмет. Міфологія Давньої Греції

Адмет (за грецькою міфологією) — цар міста Фер у Фессалії, син Ферета. У юності брав участь у Калідонському полюванні і Поході аргонавтів. Батько поступився йому престолом коли Адмет був ще молодою людиною. Адмет славився своєю добротою і гостинністю, і тому, коли Аполлон за вбивство Кіклопів був засуджений Зевсом пробути рік в служінні у смертного, він був відданий пастухом Адмету, який мав до нього найбільшу повагу. За це Аполлон зробив так, щоб усі вівці Адмета приносили двох ягнят, а також вмовив Богинь долі Мойр, право відстрочити смерть Адмета, якщо хто-небудь схоче замінити його у підземному царстві.
Аполлон також допоміг Адмету отримати в дружини Алкестіду. Батько Алкестіди, цар Пелій, погоджувався віддати доньку в дружини Адмету, якщо він приїде на весілля в колісниці, запряженій левом і вепром. Аполлон допоміг Адмету виконати цю вимогу. Проте, при одруженні Адмет забув принести жертву Артеміді, і розгнівана Богиня наповнила спальню наречених зміями, що віщувало швидку смерть Адмету. Адмет змолився своєму добродійникові Аполлону і той добився у сестри відстрочення смерті для царя.
Згідно Еврипіду (трагедія «Алкестіда»), смерть стала для Адмета реальною загрозою через декілька років після його щасливого подружнього життя. Одного дня в палац до Адмета з’явився Гермес (деякі вважають, що Танатос) і призвав царя спуститись у підземне царство. І так як ніхто інший, навіть батьки, не погоджувався зійти в Аїд ради його порятунку, на цю жертву зважилася дружина Адмета — Алкестіда, яку врятував від смерті і повернув чоловіку Геракл.

Міфологія Давньої ГреціїВенера, Адоніс і Амур (Аннібале Карраччи, 1590)

Міфологія Давньої ГреціїДіти Амур і Психея (Адольф-Вільям Бугро, 1889)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Адмет. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися