Єгипетський Бог Шу. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Шу. Міфологія Давнього Єгипту

Шу (за єгипетською міфологією) — Божество повітря. Він був сином Атума, братом і чоловіком Тефнут. Атума ототожнювали з Ра, тому божество вважалося сином Ра.
Говорять, що єгипетське божество Шу підняв небо і тримав його розпростертими руками, а також підтримував спину небесної корови, коли Ра сів їй на спину, після свого царювання. Єгипетське божество Шу, ще називали Богом повітряного простору, який осяюється сонцем. Через це він також отримав характер божества пекучого полуденного сонця.
У гімнах і в чудотворному папірусі Харріса він величається борцем, що знищує полум’ям і списом ворогів світла. У пізніх міфах оповідає про те, що після відходу Ра божество Шу разом з Тефнут царювало на землі.
Він був чудовим царем пекла і вод, неба і землі, вітрів і повені, гір і моря. Через тисячоліття він вознісся на небо. Єгипетське божество Шу зіставляли з Богом війни Анхуром («носій неба»), якого шанували в Себенніті і в Тінісі, з Хонсом і Тотом. Він був другим членом великою Еннеади.

Його зображували у вигляді лева або людини з левовою головою, але найчастіше в образі сидячої людини, з розпростертими вгору руками для того, щоб тримати небо. Трон цього божества несли леви. На стінах саркофагів його зображували у той момент, коли він роз’єднує Геба і Нут.

Єгипетський Бог Шу. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту