Єгипетська Богиня Сехмет. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетська Богиня Сехмет. Міфологія Давнього Єгипту

Сехмет («могутня») (за єгипетською міфологією) — Богиня пекучого сонця і війни, грізне око єгипетського Бога Ра, цілителька, яка відрізняється магічною силою виліковувати хвороби і навіть напускати їх. Протегувала, в основному, лікарям, які вважалися жерцями Сехмет. Служила охоронницею фараонів. Єгипетська міфологія вважає, що вона мала вибуховий характер, який не піддавався контролю.
Зображалася єгипетська Богиня Сехмет в образі жінки з головою лева, що дозволяло ототожнити її з Богинями Баст, Пахт і Тефнут. Сехмет була уособленням руйнівної енергії денного світила і сонячної спеки, а тому на її голові часто зображувався диск. Як Богиня жари Сехмет була дуже суворою Богинею. У пізній легенді про знищення непокірного людства верховним Богом Ра, Сехмет як око Ра насолоджується загибеллю мільйонів людей, і тільки пиво, приготоване Богами сп’янило її і змусило припинити безглузду різанину.
Окрім цього, Сехмет вважалася войовничою Богинею, яка винищувала у разі потреби навіть Богів. У Середньому Царстві фараони часто порівнювалися з єгипетською Богинею Сехмет, як захисники усього Єгипту. Богиня часто зображувалася з мечем в руках

У деяких легендах Сехмет вважається творцем азійців і лівійців. Заслужено носила епітет «могутня».
Єгипетська Богиня Сехмет була захисницею людей і хранителькою всього нашого світу. До неї люди зверталися в найбільш тяжкі хвилини життя, в хвилини небезпеки. Вважалося, що гнів Сехмет приносив епідемії і мор. Коли в Стародавньому Єгипті вибухнула чергова епідемія чуми, Аменхотеп III наказав створити 700 статуй цієї Богині, для того, щоб вмилостивити її. Вклонялися Богині в основному в Геліополі, де її жерці тримали священних тварин цієї Богині — левів.
Іноді храми Сехмет зводилися на краю пустелі, де були абсолютно дикі леви і левиці.

Єгипетська Богиня Сехмет. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту