Єгипетська Богиня Сатіс. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетська Богиня Сатіс. Міфологія Давнього Єгипту

Сатіс (Сатет) (за єгипетською міфологією) — обожнювання розливу Нілу в староєгипетській міфології. Її культ бере початок з античного міста Сведен (сьогодні Асуан). Богиню зображували у вигляді жінки, на голові якої були роги антилопи і корона Верхнього Єгипту.
У руці вона тримала анх. У ті часи розливи Нілу багато хто називав «такими, що приносять життя», а Сатіс ще приписували роль Богині війни. Адже саме вона оберігала південний регіон в стародавньому Єгипті і вбивала суперників Фараона своїми стрілами. Цю Богиню часто зображували із стрілами в руках.
Єгипетська Богиня Сатіс була дружиною Хнума, а їх донька звалася Анукет. Єгипетська Богиня Сатіс — це Богиня-покровителька порогів великого Нілу. Вона, як Нут і Хатхор мала титул «Володарка небес» і була однією із Богинь Дуата, які омивали із чотирьох судин тіло фараона, що помер.

Ця Богиня символізувала розлив Нила і воду, а також як Око Ра була символом яскравої зірки Фомальгаут. Священною твариною Сатіс вважалася антилопа. Вона була покровителькою полювання.

Єгипетська Богиня Сатіс. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту