Єгипетська Богиня Нейт. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетська Богиня Нейт. Міфологія Давнього Єгипту

Нейт (за єгипетською міфологією) — Богиня полювання і війни. Це покровителька Саіса в Західній Дельті. Передбачалося, що вона відповідала берберській і карфагенській Богині Таніт. Її культ також шанувався і у лівійців, адже одним зі знаків їх татуювань був ієрогліф Нейт. У написах Давнього Царства і в «Текстах пірамід» ця Богиня неодноразово виступає, як путівник покійного і матір Бога Себека.
Єгипетська Богиня Нейт постійно зустрічається в образі матері божеств, в першу чергу сонячних. У Саісі, де її особливо шанували, Нейт не входила до складу тріади, а грала першенствуючу роль. Вона піднялася в саісську епоху до титулу головного божества країни. Це був час початку напряму гностики і синкретизму в релігії.

З Нейт порівнювалися усі жіночі божества, а з її ім’ям з’єднувалися філософсько-богословські уявлення. Пристрасним її проповідником був жрець Ухагор. Велика частина міфологів бачили у Богині космічне божество матерії, яку відсвічував сонячний Бог. Єгипетська Богиня Нейт зображувалася з луком і стрілами, які напевно вказували на промені сонця.

Єгипетська Богиня Нейт. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту