Єгипетська Богиня Мут. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетська Богиня Мут. Міфологія Давнього Єгипту

Мут (за єгипетською міфологією) — цариця неба, яка була другим членом фіванської тріади. Це покровителька материнства і Богиня-мати. Спочатку Мут вважалася покровителем вод Наунет в системі міфологічних переконань, які пов’язані з гермопольською Огдоадою, жіночої пари первинного океану Нун. Через деякий час єгипетська Богиня Мут стала представлятися, як Богиня-творець. Столицею Єгипту Середнього царства в ті часи були Фіви. В період підвищення міста там царював Бог Амон, який взяв в дружини Богиню Мут, замість дружини Амаунет.
Єгипетська Богиня Мут вважалася одночасно як дружиною, так і матір’ю, а також донькою Амона. Її називали по-різному: цариця Богинь, Богиня-мати, мати Богів, і володарка неба, але постійним епітетом Мут був «володарка озера Ішру». При храмі Богині було священне озеро Ішру, яке збудував Аменхотеп ІІІ біля головного храму Карнака Амона-Ра. Алея сфінксів, сполучала озеро з храмом.

Богиню Мут в стародавньому Єгипті зображували у вигляді жінки, на голові якої знаходилися корони і її ієрогліф. Вона мала сина Хонсу, але так, як Мут вважалася Богинею материнства, вона усиновила і Монту, а також включила його до складу фіванського пантеону.

Єгипетська Богиня Мут. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту