Єгипетська Богиня Мерітсегер. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетська Богиня Мерітсегер. Міфологія Давнього Єгипту

Мерітсегер (за єгипетською міфологією) — хранителька Фіванського некрополя. Вона оберігала спокій фараонів, а також і інших людей, що померли, які були поховані на цьому кладовищі. Богиня була добра до лиходіїв, що розкаялися, але засліплювала і карала злочинців. Її ім’я означає «любителька тиші», і воно було відоме ще в епоху Середнього царства. Усі знахідки, пов’язані з цією Богинею були виявлені у Фіванському некрополі.
Центром культу Мерітсегер було селище біля Дейр-ель-Медіни, де мешкали будівельники гробниць. Її ім’ям назвали вершину гори неподалік від Фів, тому Мерітсегер можна ще називати «Богинею гори». Їй було присвячено декілька каплиць.
Вона могла зробити сліпою тих людей, які не покорялися Богині Маат. Єгипетська Богиня Мерітсегер зображувалася у вигляді жінки, яка має голову змії, кобри, змії з жіночою головою або лева з головою змії.

Декілька зображень Богині могло бути присутнім одночасно на одному пам’ятнику. Культ Мерітсегер був обмежений зайнятими на кладовищі робітниками. Він мав локальний характер, тому зник з припиненням похоронів у Фівах фараонів під час ХХІ династії.

Єгипетська Богиня Мерітсегер. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту