Єгипетський Бог Імхотеп. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Імхотеп. Міфологія Давнього Єгипту

Упродовж довгих років дослідники єгипетської міфології мали сумніви в тому, що Імхотеп був цілком реальною людиною — оскільки аж надто важко їм було повірити, що усі ті дії, які йому приписувалися в записах, які написані більш ніж через тисячу років після його смерті, були правдою. Іноді Імхотепа називали єгипетським «Леонардо да Вінчі», але фактично він був навіть великим. Да Вінчі уславився генієм, а Імхотепа, врешті-решт, визнали Богом.
Менефон писав, що «при правлінні фараона Джосера жив Імутес (Імхотеп), людина, яка завдяки своїм надзвичайним медичним навичкам мала репутацію грецького Асклепія і який також був винахідником мистецтва зведення споруди з тесаного каменю». Якраз це твердження і змусило фахівців мати сумнів в тому, що реальна людина на ім’я Імхотеп це не вигадка. Але в 1926 році питання було вирішене — Імхотеп був насправді реальною людиною.

У 1926 році на ступінчастій піраміді в Саккарі були завершені розкопки і знайдені фрагменти статуї Джосера. Біля її основи разом з ім’ям фараона був написаний ще один напис: «Імхотеп — хранитель моєї скарбниці, розпорядник великого палацу, головний жрець Геліополя, спадкоємець Бога, архітектор, будівельник і творець кам’яних ваз».
Єгипетська міфологія має небагато Богів, які за життя були реальними людьми. Імхотеп був одним з них.
З часом Імхотепа почали вшановувати в якості сина Птаха (покровитель ремісничого мистецтва) і Богині Сахмет. Поклонялися йому довго, аж до епохи Птолемеїв. На честь цього Бога були збудовані храми в Саккарі і Карнаку. Каплиця в Саккарі також мала назву лікарня Асклепія. Внаслідок чого його стали називати Тотом — Богом мудрості, творцем ієрогліфів і наук.
Імхотеп — архітектор першої в Єгипті піраміди. Саме Імхотепу приписують перший архітектурний проект (єгипетська піраміда). Розпочато будівництво було з каменю замість цегли. Людина, яка надихнула фараона і божих жерців на колосальне будівництво, повинна була мати мудрість і авторитет, а ідея створення пірамід повинна була відповідати думкам, бажанням і ідеям самих фараонів. Цією особою виявився архітектор і жрець Імхотеп. Саме він збудував знаменитий меморіальний комплекс Джосера в місті Саккара. Припускають також, що будівництво пірамід в Гізі велося за єдиним проектом головного архітектора — Імхотепа.
Комплекс у Саккарі. Перша з усіх відомих ступінчастих пірамід і увесь цей комплекс оточує прекрасна і складна стіна. Від головного входу в стіні на Сході, до самого виходу на Півдні, веде прекрасний зал із 40 колон (по двадцять на кожній стороні).
Кожна колона пов’язувалася із стіною балкою, що дозволяло отримати невеликі «кабінки» між кожною колоною.
Виходячи із цієї колонади, потрапляєш до ряду великих бункерів, що йдуть глибоко під землю. Вони надзвичайно великі в розмірах, на порядок більше, чим будь-які з відомих похоронних палат. Усі вони з’єднуються між собою тунелем, який опускається набагато нижче рівня землі. Кожен бункер має сходи, які доходять до самої його основи. Глибина подібних споруд досить велика і опускається на багато метрів нижче рівня землі.
У похоронному комплексі під пірамідою є відповідні бункери для фараона і його сім’ї (при розкопках там було виявлено зерно та інші харчові речовини).

Єгипетський Бог Імхотеп. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту