Єгипетський Бог Хапі. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Хапі. Міфологія Давнього Єгипту

Хапі (за єгипетською міфологією) — щедрий і добрий Бог Нілу, повелитель повеней, які приносять на поля мул. Він опікав береги, щоб вони не засихали, рілля — щоб давали щедрі врожаї, луги — щоб росла для худоби соковита трава. Тому єгипетська міфологія дуже любить і шанує цього Бога. Дружиною Хапі була покровителька Верхнього Єгипту Богиня Нехбет.
Його зображували як літнього чоловіка, що ожирів, з товстим черевом і жіночими грудями. У нього на стегнах висить пов’язка рибалки, а на голові — папірус або інші водяні рослини. Статуетки Бога Хапі забарвлювали в колір божества і неба — у блакитній, або в колір природи після розливу Нілу — в зелений. Хапі має дві іпостасі.

Він може бути Богом південного і північного Нілу. Якщо єгипетський Бог Хапі є Богом Верхнього Нілу, то його зображують в головному уборі з лотосів і лілій. Цього Бога ототожнюють з Осірісом, як Бога родючості і з Нуном, як уособлення водної стихії. У Стародавньому Єгипті річку Ніл називають Хапі або «Великою Річкою».
Ця річка тече із Замогильного Царства — Дуат і її початок охороняють змії. Бог Хапі мешкає біля перших порогів Великої річки в ущелині Гебель-Сілсіле.

Єгипетський Бог Хапі. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту