Єгипетський Бог Бухіс. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Бухіс. Міфологія Давнього Єгипту

Важливе місце в єгипетській міфології і в житті єгипетського народу займало скотарство. Ось чому в глибокій старовині обожнювали велику рогату худобу. Культ бика Апіса існував в I династії, чорному бикові Мневісу вклонялися в Геліополі, а в Гермонті був обожнений бик Бухіс — бик чорно-білої масті, його часто пов’язували із Богом Монту. Його матір’ю вважалася небесна корова, яка народила сонце.
Неподалік від Гермонта був Бухеум — некрополь биків. Культ цих тварин процвітав за часів тридцятої династії, а також при Лагідах. Бики чорно-білої масті були великою рідкістю і оберігалися. Придбання такого бика, а тим більше його вбивство суворо каралися в Новому царстві. Один жрець Бога Амона славився тим, що рятував таких биків від забою.
Бик Бухіс вважався священною твариною і шанувався як втілення Бога війни Монту. Його зображували з сонячним диском на голові і двома високими султанами між рогів. За переказами римського граматика Макробія, у бика Бухіса шерсть росла в протилежному напрямі, а не як у простих тварин і щогодини міняла колір.

У Гермонті, який був центром культу Монту, після смерті попереднього Бухіса на цю важливу роль обирали особливого бика, який за життя мав особливі почесті, що відповідають його божій природі. Бика Бухіса, що помер, муміфікували і з усіма почестями хоронили в саркофагу в некрополі Бухеум.
Оскільки бик Бухіс вважали братом Солнца-Ра і сином небесної корови, почесті віддавали і матері Бухіса.

Єгипетський Бог Бухіс. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту