Єгипетський Бог Птах Бену. Міфологія Давнього Єгипту

Єгипетський Бог Птах Бену. Міфологія Давнього Єгипту

Птах Бену (у єгипетській міфології) — це староєгипетський Бог вічного життя або відродження. Він має вигляд чаплі. Птах Бену втілює сонце. Згідно з деякими міфами цей птах перед створенням світу пролітав над океаном і опустився на виниклу з води скелю Бенбен.
Її крик розірвав тишу і символізував початок творіння світу. Цей крик визначив те, що повинно бути, і то чого не можна допустити у новому світі. Птах Бену був душею Бога Ра. Символічний знак, що означає птаха, використовувався при написанні імені Бога сонця. Пізніше птаха Бену вважатимуть також душею відродженого Бога Осіріса.
Птах Бену виник сам по собі. Кожен ранок він з’являється в образі сонця. Його порівняння з сонцем призвело до того, що Бену стали вважати безсмертним птахом, який відроджується з попелу. Священними фетишами птаха Бену є камінь Бенбен і дерево Ішед, на якому він живе. У староєгипетській міфології Бену зображують у вигляді чаплі, яка має головний убір із пір’ям, але іноді його показують без головного убору.

Він може мати й інший образ — птах з головою людини. Амулети, на яких зображувався птах Бену, повинні були допомогти померлим успішно продовжити життя у загробному світі. У стародавньому Єгипті і в єгипетській міфології відповідно культ тварин приймав різні форми. Не останнє місце там займало шанування птахів. Образ птаха Бену відігравав важливу роль в давній міфології і релігії.

Єгипетський Бог Птах Бену. Міфологія Давнього Єгипту

Повернутись на сторінку Міфи Давнього Єгипту. Міфологія Давнього Єгипту